У пілотів – першачків триває тематичний тиждень “Спорт”.
Дата публікації: 09.02.2018

Вчора учні 1 – Д класу Хмельницької спеціалізованої школи І ступеня № 30 розмірковували над питанням “Чому Олімпійські ігри – особливі змагання?” Один з учнів озвучив свій запит: “От якби в них пограти!”… Чому б і ні! І ось в класі прямо під час уроку “Я досліджую світ” відбулася діяльність під назвою “Міні Олімпіада” із перегонами на самокатах та вправи із обручем – хулахупом. Змагалися команда дівчаток і команда хлопчиків. Під час ігрового процесу діти відчули себе і в ролі олімпійців, і в ролі вболівальників. Був момент, коли одна дівчинка ну дуже засмутилась, що не перегнала на самокаті суперника – хлопчика. І тут я була приємно вражена вчинком маленького, але справжнього чоловіка, який підійшов до неї, поклав руку на плече, нахилився і, дивлячись у вічі, промовив слова підтримки та заспокоєння так, що сльози у красуні висохли вмить. Трохи згодом вона сама виявила бажання допомогти виставляти очки команд у таблицю. Адже мені “не дуже зручно і проводити змагання, і фотографувати, і виставляти очки. То може я це робитиму?” Звісно, я погодилась. Маємо декілька висновків. Перший – перемогла дружба!!! Другий – дівчаткам слід просити хлопчиків вчити кататись на самокаті, а дівчатка мають показати хлопам, як саме крутити хулахуп. Ну, і третій ми пережили дуже схожі емоції до емоцій людей на справжніх Олімпіадах. І саме в цьому цінність діяльнісного підходу в освітньому процесі Нової української школи. Ніяка лекція, супер презентація, фільм не замінять набутого життєвого досвіду, отриманих безпосередньо в процесі, в грі, емоцій і відчуттів дітей, завдяки яким вони пізнають світ цілісним – таким, яким він є насправді!!! P.S.: нагороди – медалі спортсмени отримали, та я не встигла сфотографувати, як їх не стало – “олімпійці” …з’їли. Дякую нашому вчителю фізкультури пані Катерині за швидко наданий спортінвентар.